Scroll to top

Vzduchotechnika

Výrobou a montážou vzduchotechniky sa zaoberáme od roku 2004. Počas našej činnosti sme riešili odvetranie bytovými rekuperačnými jednotkami od 200 m3h po priemyselné aplikácie o výkone 45 000 m3h v jednej jednotke.

Rekuperácia a vetranie

V 80. a 90. rokov bol dostatok lacnej energie na vykurovanie objektov, no v súčasnosti je trendom efektívne vykurovanie pri čo najnižších finančných výdavkoch. Preto vznikla potreba zaizolovania obvodových plášťov budov tepelnou izoláciou a výmena okien za tesnejšie s menšou priepustnosťou tepla a vzduchu. Celý tento proces má za následok tzv. zadusenie stavby. Normy, podľa ktorých sa budovy v 80. a 90. rokoch stavali počítali s infiltráciou vzduchu cez „stavebné netesnosti“.

Od roku 2016 je platná nová smernica ktorá určuje pravidlá pre stavbu rodinný domov, kde sa zakomponovalo aj vetranie. Na to, aby rodinný dom splnil požadovanú energetickú triedu, je potrebné inštalovať do stavby aj nútené vetranie cez rekuperačné jednotky. Náš tým Vám dokáže navrhnúť aj zrealizovať vzduchotechniku pre Váš rodinný dom aj s vetraním bazénov, welnesov a parných sáun.

Ku každému projektu pristupujeme individuálne, pričom hľadáme to najoptimálnejšie riešenie daného vetrania. Vetranie realizujeme pomocou rekuperačných vetracích jednotiek, ktoré odvádzajú spotrebovaný vzduch cez rekuperátor s vysokou účinnosťou, v ktorom sa teplo alebo chlad odovzdá do privádzaného vzduchu. Tieto jednotky dokážu vzduch filtrovať a ďalej upravovať podľa požiadaviek zákazníka.

Spolupracujeme s poprednými výrobcami VZT jednotiek:
SYSTEMAIR, MENERGA,SALDA, ATREA, DANTHERM, COTES

Ponúkame Vám služby na kľúč od vypracovania projektu cez realizáciu a následný záručný a pozáručný servis.

Postup realizácie zákazky:

  • pred vypracovaním ponuky je nutné zaslanie výkresov / nákresov objektu
  • vypracovaná ponuka je odoslaná zákazníkovi elektronicky
  • zákazník potvrdí záväznú objednávku
  • po dohode so zákazníkom sa určí termín dodania a realizácie zákazky
  • zákazník pri odovzdávaní zrealizovanej zákazky potvrdí dodací list

Máte záujem o naše služby?

Uveďte vaše údaje a my vás budeme obratom kontaktovať.